top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMichał

FPV w latach 80.

Zaktualizowano: 8 lis 2021

Pierwsze loty FPV odbywały się samolotami zdalnie sterowanymi. Najstarsze materiały jakie udało mi się znaleźć, pochodzą z lat 80.


Wyobraźcie sobie rok 1980 i kilkunastokilogramowy telewizor kineskopowy ustawiony na stoliku zamiast współczesnych gogli ważących 200 – 300 gram. Za kamery FPV służyły "czarno-białe" kamery monitoringu, które w tamtych czasach były najmniejsze (ważyły tyle co aktualnie 5 calowy dron), a anteny w formie wysokich masztów stawiało się na ogromnych statywach. Do transportu sprzętu trzeba było mieć spory samochód no i należało się uprać z zasileniem w miejscu, gdzie można odbyć lot… Zobaczcie sami jak to wszystko wyglądało w wykonaniu muzykalnego pilota jakim jest LarryEKG:38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page